Jakich przedmiotów się uczyć aby mieć dobrze płatną pracę…???

data: 29/05/2008 || autor: TD

zamknij

(TEKST GŁÓWNIE DLA MATURZYSTÓW I GIMNZAJALISTÓW)

Odpowiedź jest do bólu prosta… przedmiotów ścisłych. Zapewne wielu osobom się powyższa teza nie spodoba ale takie są fakty…
Newsweek opublikował wykaz uczelni, “które są kuźnią polskich kadr dyrektorskich, menedżerskich i kierowniczych. Pierwszą dwudziestkę zdominowały uczelnie…

techniczne.(…) Nad tym zestawieniem powinni więc pochylić się ci, którzy dopiero myślą o studiach oraz o tym, ile i gdzie będą po nich zarabiać. Wniosek obecnie jest prosty: Nie ma kariery nad inżyniera

Newsweek (nr 20/2008):
“-Rynkiem pracy rządzi prawo popytu i podaży. Popyt na absolwentów studiów technicznych jest dziś ogromny. A podaż wciąż za mała.(…)Dlatego inżynierowie wszelkich branż nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Jak wynika z badan BDI, świeżo upieczony absolwent z tytułem inżyniera może liczyć po studiach średnio na 5 ofert pracy. Ten głód Inżynierów jest łatwy do wytłumaczenia. Boom budowlany ostatnich lat wyssał z rynku wszystkich specjalistów od budownictwa, brakuje inżynierów elektroników,elektrotechników i inżynierów mechaniki. W całej Polsce powstają nowe centra badawczo-rozwojowe (ostatnio np. TRW, Delphi, Man, Volvo), które potrzebują inżynieryjnych specjalistów.”(…)

Polski rynek pracy potrzebuje też informatyków. Według szacunków Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji potrzeba około 42 tys. informatyków sieciowych. Tymczasem każdego roku polskie uczelnie opuszcza zaledwie 10 tys specjalistów od IT.”

a teraz najlepsze :):):)

“To ogromne zapotrzebowanie na specjalistów trafia na nikłą podaż. Główny Urząd Statystyczny podaje, ze w roku akademickim 2007/2008 aż 28% wszystkich studentów pierwszego roku studiuje na kierunkach ekonomiczno-administracyjnych. W zeszłym roku na kierunkach społecznych kształciło się 270 tys. studentów, na kierunkach informatycznych 95,2tys a na inżynieryjno-technicznych 132,6 tys. Młodzi ludzie boją się politechnik.(…) Przykładowo liczba kandydatów na jedno miejsce na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej Komputerowej oscyluje wokół jednego!!!!!”
Dla porównania – aby dostać sie w zeszłym roku na etnologię na UW, trzeba było pokonać25 chętnych, zaś na 1 miejsce na psychologia UKSW przypadało 21 kandydatów. A potem trzeba się jeszcze mocno nagimnastykować, by z dyplomem uniwersyteckim znaleźć satysfakcjonującą pracę.

(…) Zatem drogi Maturzysto lub Gimnazjalisto – jedna rada. Zanim ulegniesz modzie czy namowom kolegów i złożysz papiery na jakieś lekkie i miłe studia (profile dla gimnazjalistów) sprawdź listę najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce i porównaj ją z naszym rankingiem.”

RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH NEWSWEEK 2008

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021