I Knurowskie Spotkania Teatralne „bez MASKI”

data: 06/04/2009 || autor: TD

zamknij

I Knurowskie Spotkania Teatralne „bez MASKI” – to festiwal teatralny dla grup działających w szkołach, domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, świetlicach itp. Festiwal jest formą prezentacji działań artystycznych, jakie podejmują nauczyciele, pedagodzy, terapeuci w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Terminarz spotkań będzie przebiegał…
Terminarz spotkań będzie przebiegał wg następującego harmonogramu:

23-24 marca 2009- godz. 9.00- 14.00– prezentacje zespołów teatralnych – Dom Kultury, Szczygłowice ul. Górnicza 1
28 marca 2009 – godz. 16.30– uroczysta gala festiwalu Kino Casino, Knurów ul. Niepodległości 26

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami oraz regulaminem festiwalu.
Termin zgłoszeń upływa 6 marca 2009.Festiwal teatralny, którego jesteśmy organizatorem, wiąże się nade wszystko z ideą rozbudzenia w środowisku lokalnym wrażliwości na tę dziedzinę sztuki jaką jest teatr.

Od kilku lat inicjatywa ta kiełkowała w naszej wyobraźni, a w tym roku staje się rzeczywistością przybierając formę Knurowskich Spotkań Teatralnych „bez MASKI”. Nazwa festiwalu ma dwa znaczenia. Jedno z nich odnosi się do prawdy, która jako jedna z podstawowych wartości bezsprzecznie wiąże się ze sztuką. Teatr bowiem pozwala stanąć w prawdzie z samym sobą, a także otaczającą rzeczywistością. Drugi aspekt związany jest z niezwykłym zadaniem aktora, który pomimo przybrania roli- symbolicznej maski- musi ujawnić, obnażyć cały wachlarz swoich emocji. Emocji, które u odbiorcy spełnią funkcję katharsis.

Mamy nadzieję na stałe zagościć w repertuarze imprez kulturalnych w naszym mieście.Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem festiwalu Regulamin spotkań teatralnych
Instruktorów teatralnych zainteresowanych współpracą lub zdobyciem nowych kompetencji w zakresie działań artystycznych zapraszamy na Forum Instruktorów Teatralnych ZAPROSZENIE na forum instruktorow.

Regulamin spotkań teatralnych
ZAPROSZENIE na forum instruktorow.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021