Konkurs poezji mówionej i śpiewanej

data: 04/04/2009 || autor: TD

zamknij

07.01.2009 miał miejsce w Rybniku konkurs poezji mówionej i śpiewanej “Pojedynek na słowa”. Drużyna w składzie: J. Świdrak, M. Murańska, P. Sawicka, A. Smolorz, D. Poda, K. Pluta, K. Puszkarewicz uplasowała się na wysokiej półfinałowej pozycji. Opiekę artystyczną sprawowali prof. L. Reginek i prof. D. Szymała.

Moi drodzy Artyści!

„Pojedynek na słowa” się skończył, opadły emocje, ale chciałbym abyście zapamiętali na całe życie, iż trzeba być zadowolonym z tego, co się posiada-, czyli np. z nietuzinkowej wrażliwości i pięknego głosu, bo to największe i nienaruszalne bogactwo. Rozpierała mnie…

Rozpierała mnie duma, gdy Was słuchałam. Pokazywaliśmy Rybniczanom, że jesteśmy godnym przeciwnikiem. Chciałabym podziękować wszystkim i każdemu z osobna za to, iż daliście się namówić na ten poetycki pojedynek, i że uplasowaliście drużynę na wysokiej półfinałowej pozycji. Dziękuję Dyrekcji za przychylność. Pani Ali Groborz za to, że była „dobrym duchem” naszej ekipy. Dziękuję mojemu koledze Dawidowi Szymale za świetny akompaniament i pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. Dziewczynom: Monice Murańskiej, Ali Smolorz i Asi Świdrak dziękuję za niezapomniane wrażenia artystyczne i prawdziwy profesjonalizm. Dla nas byłyście najlepsze, świat jeszcze o Was usłyszy! Paulinie Sawickiej za delikatność i łzę jaka zakręciła się w oku, gdy recytowałaś. Darii Podzie za bajeczkę i natychmiastową gotowość wsparcia drużyny w kryzysie. Roksanie Królikowskiej za to, że wywalczyła z nami wejście do półfinału. Kamilowi Puszkarewiczowi za niezawodność i determinacje tak wielką, że nawet wybity ząb i złamany nos nie powstrzymał Go od występu (to bardzo cenne, że zawsze można na Ciebie liczyć). Kamilowi Plucie dziękuję, że przez moment był moim „chłopakiem z gitarą”. Kamil niech „moce” będą z Tobą! Dziękuję wreszcie Kibicom, że byli z nami i przeżywali szczerze wielkie emocje. Jak mówią mądrzy ludzie w pojedynku nie chodzi o to czy wygrasz czy przegrasz, lecz o to, jak grasz. Ktoś, kto gra dla przyjemności zawsze wygrywa, bez względu na wynik.

Dziękuję
L. Reginek

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021