Pomysł na ferie, przyszłość w musicalu

data: 20/12/2010 || autor: DG

zamknij

Masz od 8 do 18 lat? Potrafisz śpiewać, tańczyć i marzysz o występach na prawdziwej scenie? Dla takich osób Centrum Kultury organizuje trzydniowe warsztaty, będące przepustką do Studia Piosenki i Musicalu!

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Agnieszka Bielanik-Witomska – istruktor zespołów wokalno-tanecznych (Music Joy, Happy Band, Kolorowe nutki), działających pod skrzydłami knurowskiego Centrum Kultury. W swojej pracy wykorzystuje spore doświadczenie, które zdobyła w kabarecie “Pod Egidą” Jana Pietrzaka, Teatrze Muzycznym w Gliwicach i Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Wraz ze swoimi wychowankami ma na koncie udane premiery: “Margaritta”, “Afrykański wiatr”, “Balladyna”. Ta ostatnia zebrała wiele przychylnych recenzji. Ciepłych słów nie szczędziła profesor Jolanta Kaźmierska z I Liceum Ogólnokształcącego w Knurowie:
– Jakież było moje zdziwienie, gdy po skończonym spektaklu widownia, składająca się z odbiorców w bardzo różnym wieku – uczniów gimnazjów czy licealistów, również ludzi dorosłych, zareagowała spontanicznymi brawami. Klaskaliśmy na stojąco, byliśmy zachwyceni przedstawieniem, które ten zespół odegrał.
Podbudowana sukcesami Agnieszka Bielanik-Witomska wymyśliła trzydniowe warsztaty wokalno-aktorsko-taneczne. – Odbędą się w dniach 25-27 stycznia 2011 roku, w Domu Kultury w Szczygłowicach. Ich celem jest wyłonienie najlepszych, którzy będą mieli szanse szlifować swoje talenty w Studiu Piosenki i Musicalu przy Centrum Kultury w Knurowie – zapowiada instruktorka.
Do współpracy udało jej się namówić Krzysztofa Wojciechowskiego – licencjonowanego nauczyciela techniki śpiewu speech level singing z Warszawy oraz Małgorzatę Ochabowicz – solistkę baletu Teatru Rozrywki w Chorzowie.
Nie ukrywa, że poszukuje uzdolnionych dzieci i młodzieży do przyszłorocznej adaptacji brodwayowskiego musicalu (tytuł utrzymywany jest w wielkiej tajemnicy).
– Warsztaty, podczas których będziemy pracować nad techniką śpiewu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, tańcem współczesnym i scenkami aktorskimi, będą odpłatne. Niestety, ilość miejsc jest ograniczona – podkreśla Agnieszka Bielanik-Witomska.
Instruktorka przyjmuje telefoniczne zgłoszenia do 7 stycznia. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 693 955 913. Szczegółowy program warsztatów będzie dostępny na stronach internetowych Centrum Kultury i Domu Kultury oraz w Przeglądzie Lokalnym około 13 stycznia.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021