I Festiwal Poloneza w Katowicach

data: 15/02/2011 || autor: B.Marcol

zamknij

Ponad trzystu maturzystów z całego Śląska zatańczyło dzisiaj poloneza. Wszystko w ramach I Festiwalu Poloneza pod Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Gazety Wyborczej, zorganizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Konopnickiej w Katowicach.
Reprezentacja naszej szkoły składająca się głównie z maturzystów klasy IIID wspomaganych przez kolegów klasy IIIA, IIIC oraz IIIE zaprezentowała piękny układ. Dodatkowym walorem naszego występu były stroje wypożyczone z Teatru Muzycznego w Gliwicach. Pomimo tego, że nie udało nam się zdobyć żadnego z medalowych miejsc i tak czujemy się wyróżnieni. Jak dowiedzieliśmy się z kuluarowych rozmów nasz występ bardzo podobał się jury festiwalu, w którym zasiadali prawdziwi profesjonaliści. W Katowicach pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, a nasze doświadczenie przekażemy kolejnemu rocznikowi maturzystów by i Oni mogli spróbować swoich sił w przyszłym roku.

Polonez w wykonaniu naszych maturzystów jest dostępny pod adresem: Polonez I LO Knurów.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021