Paderek w Paryżu…

data: 07/04/2011 || autor: J.Hajduk

zamknij

Takim oto częstym okrzykiem uczniowie Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie akcentowali swoją obecność w stolicy Francji.

Pod opieką nauczycieli: Aliny Motyki, Joanny Rożek-Radek, Marzeny Kolendy, Tomasza Pyki i Dawida Szymały, grupa 60 uczniów liceum i technikum na przełomie marca i kwietnia wyruszyła autokarem z Knurowa w stronę Miasta Świateł odwiedzając przy okazji  Norymbergę, drugie co do wielkości miasto Bawarii.

Jak wiemy współczesne metody nauki języków obcych mają nie tylko za zadanie odkrywanie tajników gramatyki i ortografii, lecz również nie można zapomnieć jak ważnym aspektem doskonalenia warsztatu lingwistycznego jest element kulturowy odpowiedni dla danego obszaru językowego, co zapewne jest metodą bardziej przyjemną i efektywną dla ucznia. Dlatego też, wieczorny spacer po Sekwanie, artystyczne Montmartre, tajemniczość uśmiechu Mona Lisy, majestatyczna Notre – Dame jak i smakowanie francuskiej la Cuisine były wydarzeniami, które dzięki autentycznemu komponentowi kulturowo – cywilizacyjnemu mocno zbliżyły uczniów do kraju Joanny d’Arc i Napoleona.

Wspólny pobyt zakończono w iście amerykańskim stylu bawiąc się w szaleńczym tempie roller coasterów podparyskiego Disneylandu.

Tomasz Pyka

Fotki można zobaczyć <TUTAJ>

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021