Projekt “Paderek”

data: 25/02/2013 || autor: TD

zamknij

Projekt Paderek jest nietuzinkową i absolutnie unikalną inicjatywą , która doprowadziła do nagrania w pełni legalnej i profesjonalnie zrealizowanej płyty z coverami polskich utworów. Wykonawcami zarówno strony instrumentalnej, jak i wokalnej są uczniowie i uczennice Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie.

Głównym celem Projektu Paderek jest promowanie wokalnie i instrumentalnie uzdolnionej młodzieży z naszej szkoły oraz umożliwienie realizacji jej muzycznych pasji poprzez wydanie fizycznej płyty CD z 10 utworami.  Do repertuaru należą przede wszystkim utwory z lat 90-tych takie jak np: Varius Manx – “Piosenka księżycowa“, Edyta Bartosiewicz – “Szał“, czy też Hey – “List”, ale nie zabraknie też zupełnie odświeżonych aranżacyjnie wersji utworów starszych (Tadeusz Woźniak – “Zegarmistrz światła”), jak i nowszych (Sistars – “Sutra”).

Projektowi towarzyszyły także dodatkowe wydarzenia takie jak nagranie teledysku, czy też stworzenie filmu relacjonującego cały proces nagrywania płyty. Ostatnim etapem podsumowującym cały projekt był koncert charytatywny, który odbył się 21. 03. 2013 w Domu Kultury w Knurowie – Szczygłowicach. Naszym celem było i nadal jest zebranie pieniędzy na leczenie Antosi Wieczorek (www.antoninawieczorek.pl) oraz zaprezentowanie na żywo utworów nagranych na płycie.

Zapraszamy do odsłuchu!!!

Dotacja na realizację Projektu Paderek została udzielona ze środków Powiatu Gliwickiego

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021