Wierszowanie w kręgu literatury francuskiej

data: 22/04/2013 || autor: Dawid Szymała

zamknij

Dziś, po raz kolejny, gliwicki świat poezji śpiewanej uległ nieprzejednanemu urokowi naszych licealnych wokalistek – Agaty Żyły, Aleksandry Maziarz oraz Dominiki Skoczylas. Po brawurowych występach w konkursie piosenki i poezji francuskiej (niekoniecznie we francuskojęzycznym wykonaniu) Grand Prix uzyskała ciągle zaskakująca swymi możliwościami wokalnymi Agata Żyła! Agata wykonała na scenie utwór Jaquesa Brela – “Amsterdam“.
To jednak nie koniec sukcesów naszych uczennic – nagrodę publiczności otrzymała Aleksandra Maziarz, która wykonała jedną ze sztampowych kompozycji wcześniej wspomnianego belgijskiego barda – “Nie opuszczaj mnie“.
Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy, pamiętając jednocześnie o Danielu Grychtole, który niezmiennie zasiadł za klawiszami fortepianu, ponieważ dzięki niemu występy dziewczyn zyskują wiele na wartości i wyrazie artystycznym.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021