Dzień Dawcy na Dniach Knurowa czyli niezawodny wolontariat Paderka

data: 21/06/2013 || autor: DG

zamknij

Wszystkich zdrowych pełnoletnich uczniów, absolwentów, mieszkańców Knurowa i okolic zachęcamy do zarejestrowania się w Bazie Dawców Szpiku. Rejestracja odbędzie się w dniach 22 -23 czerwca na Placu 700-lecia w godz. od 16.00 do 21.00. Głównym organizatorem jest Fundacja DKMS – największa baza dawców komórek macierzystych w Polsce, a wolontariuszami są uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Rejestracja polega na pobraniu wymazu z jamy ustnej.
Dzień Dawcy jest organizowany dla dwuletniego Bartusia i innych chorych na białaczkę. Bartek pół roku temu był zdrowym, uśmiechniętym dzieckiem. Dziś walczy z chorobą i czeka na znalezienie genetycznego bliźniaka. Codziennie przechodzi wiele badań, bierze chemioterapię, ale potrafi się także cieszyć z nowej zabawki, którą dostaje na urodziny. Jednak najlepszym prezentem urodzinowym (obchodził je w tym tygodniu) byłby DAWCA. Może TY będziesz osobą, która obdarzy go tym darem.
Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowania, a szczególnie mocno tym którzy przyjdą i zarejestrują się jako dawcy.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021