Zmiany w nazwie gęstości – wprowadza Zamkor

data: 10/02/2014 || autor: TD

zamknij

Komisja Nazewnictwa Fizycznego PTF podjęła decyzję w sprawie symbolu, którym powinno się w fizyce oznaczać gęstość. Ma to być litera d od angielskiego słowa density (‘gęstość’). W związku z tym będziemy powoli odchodzić od dotychczas używanego symbolu ρ (grecka litera ro), za każdym razem informując jednak uczniów, że używa się obu tych symboli.

W związku z tym, że powszechnie używamy podręczników tego Wydawnictwa na wszystkich lekcjach fizyki w naszej Szkole, będziemy stopniowo wprowadzać te zmiany  na naszych spotkaniach w Szkole.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021