Bliżej świata nauki

data: 09/06/2014 || autor: B.Lezuch

zamknij

W dniach 28,29 maja  uczniowie klas I i II  o nachyleniu medycznym odwiedzili stołeczne Miasto Warszawę. W programie m. innymi  było zwiedzanie Muzeum Ewolucji Instytutu Paleontologii PAN w Pałacu Kultury, gdzie na podstawie skamieniałych eksponatów płazów i gadów młodzież zapoznała się z “Historią wyjścia kręgowców na ląd”. Największe wrażenie  wywołała jednak rekonstrukcja  australopiteka ” Lucy”. Ciąg dalszy naukowych doświadczeń odbył się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy wzięli odział w ciekawych laboratoriach z biologii, chemii i fizyki oraz mieli okazję dowiedzieć się w sposób interaktywny co nowego słychać w świecie nauk przyrodniczo-medycznych. Spacerem po  Królewskich Łazienkach  gdzie ” wysoka kultura spotyka się ze zjawiskową przyrodą ” zakończyliśmy pobyt w stolicy z refleksją powrotu i zobaczenia wielu jeszcze innych ciekawych miejsc ” być może na studia ?“……

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021