XVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

data: 14/11/2014 || autor: M.Popowska

zamknij

Uczennica klasy II c Natalia Kroczyk w dniu 3 listopada 2014 roku wzięła udział w półfinałach XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Zadaniem Natalii było przygotowanie trwającego jedynie 5 minut przemówienia, w którym należało rozważyć myśl Einsteina „Nie staraj się być człowiekiem sukcesu, staraj się być człowiekiem wartościowym” – te słowa były przewodnim hasłem konkursu. Natalia przygotowała bardzo dojrzałą wypowiedź i doskonale ją zaprezentowała konkurując z równie doskonałymi mówcami z regionu. Po swojej prezentacji nasza uczennica zebrała gromkie brawa i owacje zarówno od uczestników jak i opiekunów. Trzymając kciuki razem z Natalią czułyśmy, że jesteśmy bliskie zwycięstwa. Niestety, jury było bardzo surowe. I miejsce w ogóle nie zostało przyznane, dwa drugie miejsca zdobyli uczniowie liceów gliwickich, a Natalia obroniła III miejsce. To wielki sukces Natalii i naszej szkoły, która była bardzo godnie reprezentowana przez naszą mistrzynię sztuki oratorskiej. I chociaż Natalia nie zakwalifikowała się do finałów, niewątpliwie udowodniła, że jest świetnym mówcą, pozostawiając sobie i innym przesłanie, że „nie warto gonić za sukcesem, przede wszystkim należy być człowiekiem wartościowym, a sukces sam nas znajdzie”

 

Ewelina Szczygielska

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021