Festiwal Podróżniczy
data: 16/04/2015
zamknij1-go czerwca rusza pierwsza odsłona nowego projektu : Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy – Carpe Diem”. Organizatorami festiwalu są: Zespół Szkół w Pilchowicach oraz Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie.
Założenia projektu:
Stworzenie imprezy o charakterze edukacyjno – konkursowym podczas której młodzież szkolna będzie mogła w sposób ciekawy, innowacyjny, kreatywny zaprezentować relacje ze swojej podróży na forum międzyszkolnym. Impreza ma za zadanie rozwijać wśród młodych ludzi umiejętności: przemawiania przed dużą grupą słuchaczy, selekcji materiałów i stworzenia z wybranych informacji slajdów oraz zaprezentowania ich w ograniczonym czasie, realizacji i tworzenia materiałów filmowych, robienia ciekawych zdjęć. Projekt ma służyć także nawiązaniu kontaktów między uczniami i nauczycielami różnych szkół, wymiany doświadczeń oraz może być inspiracją do podjęcia współpracy pomiędzy szkołami w organizacji ciekawych wyjazdów.
Odbiorcy:
Festiwal dedykowany jest dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z obszaru powiatu gliwickiego i miasta Gliwice, z możliwością zwiększenia zasięgu wraz ze zwiększonym zainteresowaniem ze strony innych szkół w kolejnych latach.
Forma festiwalu:
Festiwal będzie składał się z dwóch części, które będą odbywać się naprzemiennie oraz z konkursowej tematycznej wystawy fotograficznej. Dokładny czas trwania jest uzależniony od ilości zgłoszeń konkursowych:
Część A Wykładowa – prelekcje zaproszonych gości o tematyce turystycznej lub pokrewnej (30 – 90 minut dla jednego prelegenta).
Część B – Konkursowa – z podziałem na szkołę gimnazjalną i ponadgimnazjalną, slajdy podróżnicze przedstawiane metodą Pecha Kucha 20×20 (Pecha Kucha – rodzaj prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund. Taki charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę oraz żywość, a relatywnie krótki czas trwania – skupienie i uwagę. Pytania i dyskusja wstrzymywane są do zakończenia pokazu. Wymyślona przez Astrid Klein i Marka Dythama w 2003 na potrzeby spotkań o architekturze organizowanych przez nich w Tokio. Pierwotnie przeznaczona do prezentowania projektów z dziedzin kreatywnych, np. sztuki, mody, architektury. Nazwa jest japońskim określeniem dźwięków rozmowy).
Formularze zgłoszeniowe można wysyłać na maila: festiwalcarpediem@gmail.com do 15 maja.
Szczegóły Festiwalu na www.fb.com/festiwalcarpediem
zachęcamy do polubienia strony festiwalu!