bliżej natury…

data: 18/05/2015 || autor: B.Lezuch

zamknij

Słońce, wiatr, zapach kwitnących drzew i krzewów towarzyszył nam podczas podczas warsztatów terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, gdzie uczyliśmy  się praktycznego rozpoznawania gatunków roślin, zarówno  popularnych jak i rzadkich, zagrożonych wyginięciem.  Stosowane  na terenie Ogrodu formy ochrony przyrody in situ i ex situ  ( bank nasion ) przekonały  nas również o słuszności  “idei zrównoważonego rozwoju”. Różnorodność przyrody Górnego Śląska przestała być tajemnicą i zachęciła do jej dalszego, samodzielnego już poznawania,  być może podczas najbliższych wakacji…..Opiekunem grupy była pani Iwona Lewandowska- Knopp oraz pani Bożena Leżuch -nauczycielki biologii

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021