Językowo-Paderkowo

data: 29/09/2015 || autor: ANiebudek

zamknij

Paderkowicze z klas pierwszych mieli w miniony poniedziałek możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności uczestnicząc w szeregu konkurencji osnutych wokół ogólnoszkolnego świętowania Dnia Języków Obcych. Do ich zadań należało między innymi łączenie flag z właściwymi nazwami krajów europejskich, odczytywanie łamańców językowych, wspólne śpiewanie oraz prezentowanie posiadanej wiedzy etymologicznej poprzez wskazywanie kraju pochodzenia wybranych wyrazów. Najlepszymi językoznawcami okazali się uczniowie klasy I c, którym serdecznie gratulujemy 🙂
W poniedziałek upłynął także termin oddawania ‘mini-sag’ – czyli
mini-opowiadań na nasz szkolny konkurs literacki. Poznajcie zwycięzców tego konkursu:
1 miejce – Marcin Sygut i Bartek Stępień
2 miejsce- Karolina Rutkowska
3 miejsce- ex aequo: Magdalena Kozłowska oraz Aleksandra Janiec z Laurą Zbierańską

Wielkie brawa dla najlepszych pisarzy szkolnych miniatur literackich!
Po odbiór nagród zapraszamy w najbliższy czwartek, tj. 1 października na dużej przerwie do sali nr 27.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021