Himalaista-wuefista Jacek Czech wrócił szczęśliwie z zimowej eskapady

data: 02/02/2016 || autor: DG

zamknij

Nanga Parbat (8126 m.n.p.m.) był celem niemal dwumiesięcznej wyprawy naszego szkolnego nauczyciela Jackananga-parbat-droga-Kinshofera Czecha, który wraz z Adamem Bieleckim podjął rewolucyjną próbę zdobycia niezwykle trudnego himalajskiego szczytu, który zimą wciąż jeszcze nie uległ człowiekowi.

Aklimatyzację zdobywali w warunkach letnich na sześciotysięcznikach Ameryki Południowej, po to by przeprowadzić w stylu alpejskim błyskawiczny zimowy atak na Nagą Górę. Niestety warunki pogodowe, a potem problemy zdrowotne i w końcu wypadek wspinacza  pokrzyżowały plany naszych śmiałków tak skutecznie, że nie powiodły się nawet próby konsolidacji sił i sprzętu wszystkich ekip walczących o przedostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik oraz tradycyjny, oblężniczy styl zdobywania góry.

Gratulujemy panu Jackowi, podziwiamy kondycję, charakter, motywację, umiejętności techniczne i ambicję. I bardzo cieszymy się że szczęśliwie wrócił do swoich uczniów i na swoje lekcje.

Relacja TVN tutaj

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021