Otrzęsiny

data: 03/10/2016 || autor: M.Popowska

zamknij

Dnia 30 września 2016r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, których organizatorami byli uczniowie klasy 2c. Cała uroczystość miała miejsce na małej sali gimnastycznej. Dzień minął nam w magicznej atmosferze, ponieważ tematyką tegorocznej ceremonii był czarodziejski świat Harry’ego Pottera. Wszyscy uczniowie szkoły mieli okazję spróbować domowych wypieków oraz pysznej zupy dyniowej. Pierwszoklasiści zostali wcześniej przydzieleni przez Tiarę Przydziału do czterech domów: 1a – Slytherin, 1b – Hufflepuff, 1c – Gryffindor, 1d – Ravenclaw. Adepci musieli konkurować w  popularnym czarodziejskim sporcie – Quidditchu, sprawdzić swoją wiedzę w quizie o serii książek J.K.Rowling, zaprezentować hymn opisujący zarówno swój dom jak i klasę oraz przedstawić alternatywne zakończenie powieści o młodym czarodzieju. Ich występy oceniało jury w składzie:

dyrektor szkoły – pani Dorota Gumienny;

wice dyrektor szkoły – pani Bożena Leżuch;

opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Marzena Kapłanek;

przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Maciej Dzindzio;

przedstawicielka klasy 2c – Wiktoria Jarząb.

Różnice punktowe były niewielkie, jednak zwycięstwo odniosła klasa 1c, zdobywając Puchar Domów oraz dzień bez pytania. Drugie miejsce zajęła klasa 1d i to ona zajmie się organizacją przyszłorocznych otrzęsin.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021