mózg w sieci

data: 04/11/2016 || autor: B.Lezuch

zamknij

Uczniowie klasy Ia, IIa oraz Itl w dużym skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji p. Marioli Kujańskiej, która zapoznała nas z najświeższymi wynikami badań dotyczącymi wpływu współczesnych technologii cyfrowych na nasz układ nerwowy. Naukowcy ostrzegają, iż nadużywanie internetu, telefonów komórkowych niszczy pamięć, zmniejsza zdolności poznawcze, ogranicza koncentrację powodując trwałe zmiany w układzie nerwowym. Jaka cenę zapłacimy za dostęp do morza informacji?

Jak zawsze najważniejsza wydaje się być samoświadomość, która pozwoli nam w sposób kontrolowany korzystać z elektronicznych mediów, nie powodując  uzależnień.

A tymczasem sięgnijmy do ciekawej literatury ( najlepiej w wersji drukowanej, a nie elektronicznej !!! )  

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021