Chiny i Indonezja w Paderku

data: 14/02/2017 || autor: ANiebudek

zamknij

Już za nami tydzień egzotycznych spotkań z wolontariuszami językowymi z Chin i Indonezji – Zhiqing (Chloe) Luo i Anca Jagra Ardana. Jak sami mówią, doświadczenie klaustrofobicznej atmosfery kopalnianego chodnika oraz pierwsze ślizgi łyżwiarskie to tylko niektóre z obrazów, wśród tych na zawsze wyrytych w pamięci z wizyty w knurowskim Paderku.

Za gościnność i ciepło okazane poprzez przyjęcie naszych gości pod swój dach dziękujemy Justynie Dańczurze (1b) i Adamowi Babińskiemu (2c) wraz z ich rodzicami i rodzeństwem. Wyrazy wdzięczności kierujemy do dyrekcji i pracowników KWK Knurów-Szczygłowice za umożliwienie zwiedzenia sztolni ćwiczebnej. Dziękujemy nauczycielom i pracownikom administracji z piękną współpracę i wzajemne wsparcie w przygotowaniu tej wizyty. Justynie (1b), Laurze (3d), Marcie (1d), Magdzie(1d) za popołudniowe atrakcje w terenie. Wam wszystkim za wytężoną naukę języka chińskiego, w tym wielobrzmieniowego „a” i całe morze pytań o: jedzenie psów w Chinach, ryżowy tzw. „chleb powszedni” w Indonezji, życie codzienne w sąsiedztwie czynnych wulkanów, sklepy z papierosami, pogodę bez płatka śniegu, zwyczaje, pieniądze i motywy podjęcia podróży do Polski, nie leżącej przecież na głównym szlaku turystycznym Europy. I znowu przekonujemy się, że nasz kraj za sprawą ludzi w nim mieszkających, nie tylko urokliwy, ale również intrygujący.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021