BODY WORLDS VITAL

data: 30/03/2017 || autor: B.Lezuch

zamknij

28 marca 2017 młodzież klas II Liceum ucząca się rozszerzonej biologii, wzięła udział w najbardziej kontrowersyjnej i najliczniej odwiedzanej na świecie  wystawie naukowej BODY WORLDS VITAL autorstwa dr.Gutnera von Hagensa w Katowicach. Uczniowie przenieśli swoją wiedzę podręcznikową w praktyczną naukę ludzkiej anatomii i fizjologii. Obejrzeli  serię plastrów całego ciała jak i poszczególnych narządów co umożliwiło dodatkowe zgłębienie wiedzy biologicznej.  Ekspozycja  pokazuje jak działa ludzkie ciało gdy jest zdrowe i chore, bada  sposoby zwalczania zagrażających nam chorób, dzięki czemu nabraliśmy szacunku do naszego stylu życia i sposobu odżywiania, które może wpłynąć na ludzki organizm.

Wystawa zainspirowała nas do wiosennej aktywności życiowej…

Opiekunem grupy była pani prof Bożena Leżuch i prof Mirosława Cypruch

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021