Polsko-Ukraiński Konkurs z Fizyki “Lwiątko” rozstrzygnięty !

data: 25/04/2017 || autor: G C

zamknij

Bartek Cichy z klasy 1c  został w tym roku laureatem Międzynarodowego Konkursu z Fizyki “Lwiątko” i zdobył zaszczytny tytuł “Kaon”.

Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Ale na tym między innymi ta zabawa polega.

Na pomysł, aby według zasad sprawdzonych w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki, wpadli w 2001 roku nauczyciele “uniwersyteckiego” liceum we Lwowie, nawiasem mówiąc, zajmujący się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie od Lwowa pochodzi. Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę.

Do konkursu przystąpiło ponad 1500 szkół zgłaszając około 26000 uczestników. Sukces Bartka jest tym większy, że jest dopiero uczniem pierwszej klasy naszego Liceum i zamierza kontynuować naukę fizyki na poziomie rozszerzonym.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021