Fizyka w Paderku inna niż gdziekolwiek…

data: 10/05/2017 || autor: DG

zamknij

W zakresie i w przedmiocie fizyki dzieje się dużo dobrego, na wielu frontach i płaszczyznach. Przeczytaj na portalu Powiatu Gliwickiego.

Gratulujemy uczniom Ic: Bartkowi Cichemu i Syntii Paliszewskiej unikalnej i niezwykle wymagającej pasji a także Ich Mentorowi, prof. Grzegorzowi Cuberowi, nauczycielowi fizyki w naszej szkole.

Paderek popularyzuje naukę niełatwej przecież fizyki wśród gimnazjalistów, organizując co roku Konkurs Od Newtona do Einsteina. Dzieje się tak nieprzerwanie od 2010 r. i  27 kwietnia br.  odbyła się już siódma edycja tego konkursu. Biorą w nim udział wszystkie gimnazja z Knurowa, a także z Czerwionki-Leszczyn, Żernicy, Rudzińca i innych miejscowości. Uczniowie w czasie 1,5 godziny rozwiązują trzy zadania otwarte i test wyboru, złożony z 10 pytań. Finał w tym roku odbędzie się 23 maja, w czasie „Dni Otwartych Paderka”. Finaliści i laureaci otrzymują nagrody książkowe, dyplomy, a także gadżety reklamowe szkoły – koszulki, kubki i firmowe „krówki”. Co roku przyjeżdża na ten konkurs około stu gimnazjalistów.

W bieżącej edycji Finalistami naszego konkursu zostali:

w kategorii klas III – Malcherek  Mateusz (MG1  Knurów), Węgrzyk Marcelina (MG2 Knurów), Kubies Klaudia (G2 Czerwionka -Leszczyny)

w kategorii klas IICichacki Benjamin (G2 Czerwionka -Leszczyny), Broczkowski Dawid, Jaworska Julia, Wiktoria Hasa (wszyscy MG3 Knurów)

w kategorii klas I – Lisek Stanisław, Mierzwa Jan, Szyrmel Agata (wszyscy MG3 Knurów).

Wszystkim Finalistom i ich nauczycielom gratulujemy!

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021