o patriotyzmie…

data: 13/11/2017 || autor: DG

zamknij

Patriotyzm dnia dzisiejszego nie jest wielkim patriotyzmem krwi i poświęcenia; szczęśliwie jest codziennym patriotyzmem umysłu i serca, pracy i miłości.  W świecie globalizmu i unifikacji niech was wzrusza i jednoczy Biało-Czerwona, niech daje poczucie tożsamości i przynależności. Ojczyzna potrzebuje afirmacji, nigdy negacji!

U progu Roku dla Niepodległej, który przygotuje nas do obchodów Jej 100-lecia myślmy o słowach Jana Pawła II: Wolność jest nam dana, ale i zadana. Wolność fizyczna i obiektywna, ale i wolność dokonywanych wyborów, myślenia i działania.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali wspaniałą lekcję historii minionych 99 lat i uczestniczyli w szkolnych, miejskich i powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, budując nastrój dumy, jedności, myślenia o wartościach i imponderabiliach – serdecznie dziękujemy!

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021