O stereochemii akademicko

data: 22/02/2018 || autor: DG

zamknij

Maturzyści realizujący kurs chemii na poziomie rozszerzonym wysłuchali wykładu i uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych w naszej szkole przez dra hab. Nikodema  Kuźnika, pracownika naukowego Wydziału Chemicznego Politechniki  Śląskiej. Tematem zajęć były tajniki stereochemii czyli przestrzennej budowy cząsteczek chemicznych, które oprócz  problemów składu (wzór sumaryczny) i struktury (wzór strukturalny) kryją w sobie pułapki związane z własną symetrią lub jej brakiem (chiralność).

Ponieważ do maturalnej sesji egzaminacyjnej już tylko nieco ponad 2 miesiące – wszystkim ambitnym maturzystom rekomendujemy  dogłębne i systematyczne powtórki oraz uzupełnianie i poszerzanie wiedzy ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych.

 

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021