Wolność: kocham i rozumiem

data: 07/11/2018 || autor: DG

zamknij

Dla uczczenia Stuletniej Niepodległej spotykamy się na uroczystościach dla całej społeczności szkolnej w piątek 9 listopada 2018r. o godz. 11.00 w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły.

Niech nam wszystkim udzieli się podniosły nastrój tych dni, wartość i radość życia w wolnym kraju, poczucie przynależności do własnego  państwa, odrębność narodowa we wspólnocie globalnej, zwyczajna potrzeba wolności!

Niech towarzyszą nam myśli o trudnościach lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, bolesne doświadczenia historii, duma z polskiego dorobku i potrzeba planowania mądrej, optymistycznej przyszłości społeczeństwa, narodu i kraju.

Uczniów Szkoły prosimy o galowy strój (biała bluzka/koszula, ciemna spódnica/spodnie). Dwie pierwsze lekcje odbędą się planowo, lekcja trzecia będzie szczególną godziną spędzoną z wychowawcą. 

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021