Tamte dni, tamte lata…

data: 03/06/2019 || autor: DG

zamknij

4 czerwca upłynie 30 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów do polskiego parlamentu. Proces odchodzenia od systemu komunistycznego i nadrabiania cywilizacyjnej przepaści pomiędzy wolnym światem zachodnim a blokiem postsowieckim to wspaniały wysiłek całego pokolenia. To czas wielu wyrzeczeń, ale i poczucia odpowiedzialności za własny kraj, region, miasto. I za własne życie, w którym sukces zależy od pracy, wysiłku, zdolności, motywacji oraz umiejętności dostrzegania i mądrego wykorzystywania szans.

Polska była liderem historycznych przemian demokratycznych w Europie – przemian, które dokonały się w wyniku kompromisów, okrągłostołowych negocjacji i budowania wspólnoty, którą opisało słowo Solidarność. Dzisiejsza Polska to bogaty, nowoczesny kraj, który bez kompleksów powierzymy pokoleniu millenialsów, odbierającemu teraz z naszych rąk edukację i wychowanie.

Niech nam nigdy nie zabraknie solidarności narodowej, społecznej, międzypokoleniowej!

Symbolem tamtych przełomowych wyborów stał się plakat wyborczy wykorzystujący wizerunek Gary Coopera jako szeryfa z kultowego westernu “W samo południe” (1959r.).

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021