Podręczniki i inne sprawy wakacyjne…

data: 24/07/2019 || autor: DG

zamknij

Serdecznie witamy w murach Paderkowego I Liceum Ogólnokształcącego oraz Paderkowego Technikum nr 1 ponad 300 uczniów klas I , dla których własnie zakończył się proces rekrutacji!

Zacznijcie od prób zdobycia podręczników wg list zamieszczonych w zakładce http://www.zsijp.pl/podreczniki/ , odpowiednio dla absolwentów szkoły podstawowej lub gimnazjum. Nie kupujcie podręczników do języka angielskiego; wcześniej nauczyciele podzielą Was na grupy wg poziomu kompetencji językowych lub wyniku egzaminu ósmoklasisty/gimnazjalnego.

Uczniowie technikum nie kupują ŻADNYCH podręczników do zakresu ROZSZERZONEGO (dla informacji: technikum po szkole podstawowej realizuje J. ANGIELSKI w zakresie rozszerzonym, natomiast technikum po gimnazjum realizuje J.ANGIELSKI I MATEMATYKĘ w zakresie rozszerzonym).

Uczniowie liceum ogólnokształcącego realizują nauczanie w zakresie rozszerzonym wg profili klas i dokonanego indywidualnie wyboru przedmiotu rozszerzonego. Uczniowie LO po szkole podstawowej realizują 3 przedmioty rozszerzone, uczniowie LO po gimnazjum – 4 lub 3 przedmioty rozszerzone. Nauka w zakresie rozszerzonym rozpoczyna się od I lub II klasy – w zależności od przedmiotu.

Absolwentów gimnazjum zapraszamy na kiermasz podręczników używanych, który odbędzie się w pierwszych dniach września. Niestety, nie mamy analogicznej oferty dla absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2019/20 startują w poniedziałek 2 września; informacji o godzinach rozpoczęcia spotkania powitalnego w LO i T szukajcie pod koniec sierpnia na tej właśnie stronie internetowej! Wszystko, czego jeszcze nie wiecie, zostanie ogłoszone właśnie wtedy!

Tymczasem wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku!

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021