65 lat temu powstało Liceum Ogólnokształcące w Knurowie

data: 19/09/2019 || autor: DG

zamknij

Dzisiejszy Przegląd Lokalny zamieszcza krótką historią naszej szkoły, ilustrowaną pięknym zestawem fotografii. Piórem emerytowanej nauczycielki historii, nieocenionej prof. Marii Grzelewskiej naszkicowana została 65-letnia działalność knurowskiego ogólniaka i współtowarzyszące tej szkole różne szkoły prowadzące kształcenie zawodowego: Liceum Zawodowe, Policealne Studium Zawodowe, Liceum Profilowane, w końcu Technikum nr 1. Przywołano kolejne reformy zmieniające długość kształcenia w szkołach stanowiących  polski system edukacji, co stanowi uspokojenie, że aktualna sytuacja “podwójnego rocznika”czyli jednoczesna praca dydaktyczna prowadząca do jednolitej matury w oddziałach 3-, 4- i 5-letnich to tylko kolejny epizod w długiej, oby jak najdłuższej i świetnej historii Szkoły.

Zapraszamy do lektury: http://przegladlokalny.eu/liceum-z-zelaza

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021