Ślubowanie pierwszoklasistów i sztafeta pokoleń czyli… Urodziny Paderewskiego

data: 07/11/2019 || autor: DG

zamknij

 6 listopada Samorząd Szkolny zaprosił  pierwszoklasistów na Urodziny Patrona Szkoły. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Narodowego nastąpiło okazanie przez Poczet Sztandarowy w składzie: Daniel Zubek, Paulina Knapik i Wiktoria Krok Sztandaru Szkoły i objaśnienie Jego symboliki.  Pierwszoklasiści ślubowali spełniać wysokie standardy uczniowskie. Towarzyszący nam Wicestarosta Gliwicki, Pan Adam Wojtowicz oraz radna Rady Powiatu Gliwickiego, pani Jolanta Leśniowska uhonorowali nauczycielki- seniorki w Osobach  Profesor Janiny Grzybowskiej oraz Profesor Marii Grzelewskiej.  Życiorys i dorobek polityczny oraz artystyczny Ignacego Jana Paderewskiego wybrzmiał dzięki narracji Alicji Hytry oraz Bartka Rejmana. Fortepianowe ilustracje muzyczne zaprezentowali Małgorzata Ciupa oraz Jakub Nocoń. Recytacja: Paulina Sadowska, śpiew: Michalina Pałac. Taniec klasyczny: Filip Klimek i Karolina Kajzer.

Zaprezentował się również z lżejszym repertuarem szkolny teatr w składzie Zuzanna Kopeć, Wojciech Łukasik, Daniel Osada i Szymon Mróz.

Wszystkim autorom dzisiejszej uroczystości serdecznie dziękujemy. 

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021