zasady zdalnej nauki w e-szkole

data: 24/03/2020 || autor: DG

zamknij

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Od środy 25 marca 2020r. Szkoła funkcjonuje w przestrzeni i w bezkresie internetu. Na tak totalną skalę robimy to po raz pierwszy. Nigdy dotąd nie uczyliśmy i nie wychowywaliśmy pozbawieni bezpośredniego kontaktu z naszymi uczniami. Wydawało nam się to nawet zupełnie niemożliwe, nieskuteczne, nieludzkie. A jednak- wobec globalnej wyższej konieczności i zgodnie z wydanym  na ten czas prawem oświatowym – przenieśliśmy się do internetu, na terytorium cyfrowych tubylców, jak czasami, w czasach sprzed pandemii, określaliśmy styl życia i komunikacji naszych Uczniów.

Dziękujemy za Waszą – drodzy Uczniowie – fantastyczną współpracę i aktywność w zakresie adaptowania technologii, komunikatorów, platform do celów edukacyjnych. Dziękujemy Państwu – szanowni Rodzice – za zorganizowanie Waszym dzieciom spokoju i przestrzeni do nauki w domu, sprzętu, łącza internetowego. Przed nami najtrudniejsze: wytrwać w zapale i w staraniach. Ufam, że zdobywane teraz umiejętności, samodyscyplina, odpowiedzialność za własną wiedzę będą bardzo przydatne podczas dalszej edukacji, w tym akademickiej, w spełnianiu wymagań pracodawców, w Waszym przyszłym zwyczajnym życiu.

Realizujemy podstawę programową czyli poznajemy nowe treści, zgłębiamy nowe umiejętności, doskonalimy kompetencje. Oceniamy Waszą pracę i Waszą aktywność. Monitorujemy punktualność i obecność na zajęciach.

Pracujemy wg poniższych zasad:

  1. Nie zmieniamy planu lekcji. Nauczyciele – niezależnie od formy komunikacji – pracują z Wami dokładnie wtedy, kiedy spotykaliście się przed pandemią. Możecie jednak wspólnie ustalić zmiany terminu lekcji, jeśli byłoby to dla Was dogodne i wygodne.
  2. Szkoła zasadniczo pracuje on-line w dni robocze 8-16. Odstępstwa są możliwe, jeśli klasa i nauczyciel zgodnie uznają, że tak jest lepiej (np. z powodu sprawniejszego internetu).
  3. Nauczyciele zasadniczo wysyłają do Was i odbierają Wasze materiały edukacyjne w dni robocze 8-19. NIE DZIAŁAMY od piątku 19.00 do poniedziałku 8.00.
  4. Nauczyciele przyjęli różne formy komunikacji, co zapewni różnorodność. Pamiętajmy, że w tym procesie potrzeba wiele wysiłku po obu stronach ekranu.
  5. Zasady oceniania poszczególnych zadań określa każdorazowo nauczyciel (termin odesłania, kryteria oceny, waga oceny), adekwatnie do złożoności polecenia i nakładu samodzielnej pracy. Bądźcie rzetelni, oryginalni, szybcy. Kopiujcie tylko wtedy, gdy jest to uzasadnione i nie jest zwyczajną nieuczciwością.
  6. Największego wysiłku oczekujemy podczas nauki przedmiotów egzaminacyjnych (język polski, matematyka, język angielski, przedmioty rozszerzone, przedmioty zawodowe). Gdy wróci normalność, nie możemy mieć zbyt dużo do nadrabiania. Terminarz tegorocznych egzaminów nie został na razie zmieniony!
  7. Obecność i punktualność na zajęciach są konieczne. Jesteście objęci obowiązkiem nauki!

 

Dorota Gumienny,

Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021