Pożegnanie Maturzystów

data: 26/05/2021 || autor: DG

zamknij

Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły średniej naszym 147 Absolwentom miała miejsce w murach szkoły we wtorek 18 maja 2021r. Każda z 6 maturalnych klas (3 klasy I LO, 3 klasy Technikum nr 1) spotkała się ze Dyrekcją Szkoły, Wychowawcą i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Towarzyszyli nam Rodzice naszych najlepszych uczniów, wyróżnionych świadectwem z biało-czerwonym paskiem i Listem Pochwalnym od Rady Pedagogicznej. Rada Rodziców podziękowała najaktywniejszym uczniom nagrodami książkowymi, nauczyciele wychowania fizycznego uczcili najlepszych szkolnych sportowców specjalnymi statuetkami, młodsi koledzy wręczyli drobne pamiątki. Było serdecznie, wzruszająco, radośnie!

W ten sposób pożegnaliśmy bardzo dzielny, szczególny rocznik Maturzystów, który wiele długich miesięcy nauki w szkole średniej spędził na zdalnych lekcjach, zdając egzamin z własnej dojrzałości i odpowiedzialności za swoją wiedzę i umiejętności. Wszyscy Maturzyści Paderka zaprezentowali ogromną dyscyplinę i zrozumienie dla procedur sanitarnych również podczas ponadwutygodniowej sesji maturalnej, dzięki czemu egzaminy przebiegły prawidłowo i sprawnie.

Oprócz przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym (pisemne język polski, matematyka, język angielski; w tym roku również nie odbyły się egzaminy ustne), do których przystąpili wszyscy tegoroczni absolwenci, największą popularnością na maturze cieszył się dodatkowy język angielski na poziomie rozszerzonym. W LO do tego egzaminu przystąpiło 45 uczniów, a w Technikum aż 58. Matematykę na poziomie rozszerzonym napisało 17 licealistów i 26 absolwentów Technikum. Ponadto w LO aż 45 maturzystów  zdawało biologię, 25 język polski na poziomie rozszerzonym, 14 podjęło zmagania z chemią, 7 osób wybrało geografię, 6-historię, 5-WOS i 1 informatykę.

Jest nam wszystkim niezmiernie żal, że COVID-19 tak bardzo ograniczył zwykłą uczniowską radość życia, aktywność maturzystów, pozbawił studniówki, dni maturzysty, wyjazdów i wycieczek klasowych i drugi rok z rzędu zamknął na tyle tygodni w domach. Mimo to wyrażamy dumę z osiągnięć wypisanych na świadectwach, wyrażonych ocenami klasyfikacyjnymi, zamykającymi etap uczęszczania do szkoły średniej! Wszystkim życzymy powodzenia!

foto: Karolina Różnowska 2H

 

 

 

 

 

 

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021