Uniwersytet Licealisty

data: 07/10/2021 || autor: B.Lezuch

zamknij

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Od roku 2014  uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie Uniwersytet Licealisty organizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny na podstawie umowy o współpracy między Uczelnią a naszym Liceum.

Po raz kolejny w dniu 20 września 2021 roku uczniowie spełniający kryteria ( bardzo dobra lub dobra ocena z biologii, chemii, fizyki  ) wzięli udział w internetowej rekrutacji do projektu Uniwersytet Licealisty  2021/2022. Na rozwiązanie testu składającego się ze 100 pytań z biologii, chemii , fizyki otrzymali 100 minut !!! Przyjęte zostały osoby które uzyskały najwyższą liczbę punktów na liście rankingowej. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszego Liceum: Pola Orylska i Szymon Szydłowski z klasy III M o profilu medycznym.

Od 01 października 2021 Pola i Szymon otrzymują status studenta Uniwersytetu Licealisty i rozpoczynają swoją „ przygodę medyczną….”

Realizacja Uniwersytetu Licealisty polega na przygotowaniu na rzecz licealistów cyklu zajęć dydaktycznych z zakresu nauk medycznych, kończących się egzaminem w formie konkursu ogólnopolskiego. Laureaci konkursu otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji na studia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Brawo!!!

Gratulujemy Poli i Szymonowi zdobycia pierwszego indeksu studenta

koordynator szkolny projektu:

Bożena Leżuch

UNIWERSYTET LICEALISTY

https://sum.edu.pl/kandydat/uniwersytet-licealisty

 

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021