ŚWIETNY WYSTĘP LEKKOATLETÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM

data: 02/11/2021 || autor: M.Popowska

zamknij

23.09.2021 na pięknej arenie lekkoatletycznej w Gliwicach zespół lekkoatletów z „Paderka” po raz czwarty z rzędu zdobył MISTRZOSTWO REJONU, zdeklasował rywali z gliwickich Liceów i Techników uzyskując aż 959 pkt o 144 pkt więcej od II miejsca, które zajęło I LO Dwujęzyczne i o 175 pkt więcej od miejsca III, które zajęło ZSTI w Gliwicach.

Zdobywając Mistrzostwo Rejonu team naszej szkoły kolejny raz awansował do Finału Wojewódzkiego, który odbył się 6.10.2021r, drugi rok z rzędu na Miejskim Stadionie LA w Częstochowie.

Mimo bardzo złych warunków pogodowych (przez całe zawody padał ulewny deszcz!) chłopcy bardzo dzielnie walczyli o każdą sekundę i każdy centymetr z wszystkimi rywalami i finalistami swoich rejonów a przede wszystkim z zawodnikami trzech szkół Mistrzostwa Sportowego z Dąbrowy Górniczej, Bytomia i Raciborza o jak najlepsze miejsce szkoły.

Ostatecznie drużynowo zajęliśmy wysokie 7 miejsce na 15 startujących Finalistów, zdobywając 891 punktów pokonując szkoły z takich miast jak: Sosnowiec, Cieszyn, Tarnowskie Góry, Katowice, Żywiec, Mysłowice, Zawiercie i Chorzów. W każdej konkurencji startowało 28-32 zawodników i pomimo tak licznej ilości rywali poradziliśmy sobie wyśmienicie. Powtórzyliśmy ubiegłoroczny sukces indywidualny- KRZYSZTOF LUDWICZAK zdobył WICEMISTRZOSTWO ŚLĄSKA w skoku w dal uzyskując wynik 6,47 m.