Badania PISA

data: 14/03/2022 || autor: DG

zamknij

We wtorek 15 marca 2022r. 46 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Knurowie, urodzonych w 2006r., weźmie udział w badaniach programu PISA (Programme for International Student Assessment, czyli Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów). Jest to największe międzynarodowe badanie umiejętności uczniów na świecie, realizowane co 3 lata we wszystkich krajach członkowskich OECD, a także w kilkudziesięciu innych krajach. Polska uczestniczy w nim od samego początku, czyli od roku 2000.

Uczniowie będą rozwiązywać zadania mierzące umiejętności z zakresu matematyki, rozumowania w naukach przyrodniczych, rozumienia czytanego tekstu, umiejętności ekonomicznych oraz kreatywnego myślenia. Wypełnią również kwestionariusz dotyczący ich opinii i postaw.  Przydział uczniów do poszczególnych zadań jest losowy. Badanie jest całkowicie anonimowe.

Uczestnicy badania zgłaszają się w szkole o godz. 8.30, test pisany na  laptopach dostarczonych przez organizatora w salach 40, 41, 46 – trwa do godz. 13.00 ( z dwiema przerwami).

Ufamy, że Wasze wyniki potwierdzą wysoki poziom edukacji, jaką otrzymujecie w polskiej szkole! 

HOME

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021