Schola Cantorum śpiewa i wypoczywa w Wiśle

data: 06/04/2022 || autor: DG

zamknij

24 chórzystów śpiewających w Młodzieżowym Chórze Mieszanym Schola Cantorum spędziło miniony weekend (1-3 kwietnia 2022r.) w zaprzyjaźnionym pensjonacie w Wiśle-Jaworniku na intensywnych chóralnych warsztatach. Pod opieką i batutą Pani Dyrygent Kamilli Pająk młodzież – próbując nadrobić covidowe straty – odświeżała stary repertuar i ćwiczyła nowy.

Trzydniowa próba chóru była też okazją do testowania nowiutkiego keyboardu, ufundowanego przez hojnego darczyńcę, byłego chórzystę, absolwenta Paderka, aktualnie nauczyciela w jednej z knurowskich szkół podstawowych, przyjaciela naszej szkoły. Panu A. bardzo dziękujemy za piękny gest!

Tymczasem w szkole próby chóru przeniosły się niepostrzeżenie z sali 30 do sali 24, nastrojono pianino i na szkolnych korytarzach słychać muzykę i śpiew! Wszystkich zainteresowanych uzdolnionych paderkowiczów  zachęcamy do spróbowania tej unikalnej, szlachetnej, wspaniałej przygody! 

Nadmieniamy z dumą, że Schola Cantorum rozsławia imię naszej szkoły i naszego miasta nieprzerwanie od 1967r. Tak, tak, 55 lat!

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021