Projekt ‘ENTER YOUR FUTURE’

data: 14/03/2013 || autor: M.Popowska

zamknij

PROJEKT ‘ENTER YOUR FUTURE’

W trosce o podniesienie motywacji naszych uczniów do nauki języka angielskiego oraz chcąc zachęcić ich do przełamywania barier językowych, w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do międzynarodowego  projektu pt. ENTER YOUR FUTURE organizowanego przez komitet lokalny międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC działającej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W ramach projektu dwukrotnie już w tym roku gościliśmy praktykantów z różnych krajów świata. W pierwszej edycji programu  naszymi gośćmi byli Gruzinka – Tsitsi oraz Egipcjanin- Mohammed. W drugiej edycji w murach Paderka przyjmowaliśmy Chinkę- Weitong oraz Hindusa- Shravana. Podczas swojego tygodniowego pobytu w naszej szkole praktykanci poprzez ciekawe zajęcia przybliżali nam unikalny charakter swoich krajów, mówili nam o geografii, historii, polityce, życiu codziennym, ale także uczyli nas narodowych  (i młodzieżowych) tańców oraz podstawowych wyrażeń w swoich ojczystych językach. Popołudnia goście spędzali w towarzystwie uczniów naszej szkoły zwiedzając okolicę ( a trzeba przyznać, że oferta ‘spotkań pozalekcyjnch’ J zaproponowana praktykantom przez paderkowiczów była bardzo bogata), poznając lokalne zwyczaje, próbując tradycyjnych śląskich potraw (które bardzo im smakowały, a  którymi raczyły ich goszczące rodziny) oraz  uczestnicząc w rodzinnych i towarzyskich spotkaniach. Wielkim przeżyciem dla naszych zagranicznych gości była każdorazowo wizyta w KWK Knurów. Shravan i Weitong najmilej zaś wspominali kulig połączony z pieczeniem kiełbasek i wspólnymi śpiewami, w którym uczestniczyli po raz pierwszy w swoim życiu.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w projekcie Enter Your Future stało się dla jak największej liczby naszych uczniów impulsem, który zachęcił ich do aktywnego uczestnictwa w lekcjach języka angielskiego oraz do przełamywania nieśmiałości w posługiwaniu się tym językiem. Z waszych opinii zamieszczonych w ankietach ewaluacyjnych projektu wynika,  że wspólną zabawę, rozmowy oraz wymianę poglądów z praktykantami oceniliście jako wspaniałą okazją do poszerzenia horyzontów i zawarcia nowych znajomości. Zamierzony cel projektu został więc osiągnięty!

Bardzo dziękujemy za wasz aktywny udział w lekcjach, doskonałą opiekę nad praktykantami oraz …zachęcamy do mówienia po angielsku- może kiedyś ktoś z was zostanie praktykantem w jakimś egzotycznym zakątku świata J.

 A na razie zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć.

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021