PADEREK śladami Kodu Leonarda

data: 28/04/2013 || autor: Dawid Szymała

zamknij

W dniach 14-18 kwietnia grupa 44 uczniów Z.S. im. I.J.Paderewskiego pod opieką nauczycieli: pani Karoliny Horak, pana Tomasza Pyki i pana Janusza Hajduka odwiedziła stolicę Francji.
Jedną z idei podróży było wyszukiwanie na trasie wycieczki tajemniczych znaków „linii róży” (południk paryski), dyskretnie ukrytych na paryskich ulicach czy też w murach muzeum Luwru, oraz zgłębianie tajemnicy świętego Graala.
Motywem przewodnim tego typu formy zwiedzania była bestsellerowa powieść Dana Browna „Kod Leonarda”, która zachęciła uczniów do poruszania się po Paryżu w dość nietypowy sposób, szlakiem profesora Roberta Langdona i jego przyjaciółki Sophie Neveu.
Idąc śladami bohaterów książki nie zapomniano o najpopularniejszych miejscach, które pojawiają się w programie każdego biura podroży: Wieża Eiffel’a, katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny czy bazylika Sacre-Coeur na wzgórzu Montmartre to tylko niektóre zabytki na trasie knurowskich licealistów i uczniów technikum.
Podsumowaniem wycieczki był wieczorny rejs Bateau-Mouche po Sekwanie, oraz zakupy w jednej z paryskich galerii handlowych. Całodniowy zabawa w niemieckim parku rozrywki Europapark w iście letniej temperaturze, wprawiła wszystkich uczestników w naprawdę wiosenny humor, dając mocny zastrzyk energii na ostatnie miesiące nauki przed zakończeniem roku szkolnego.

paris 2013

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021