Ukraina!

data: 02/03/2022 || autor: DG

zamknij

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli do szkoły dary rzeczowe, przeznaczone dla uchodźców wojennych z sąsiedniej, bratniej Ukrainy. Wszystko zostało posortowane, przepakowane i dostarczone częściowo do Polskiego Czerwonego Krzyża, a częściowo do konkretnej ukraińskiej rodziny  z małymi dziećmi, która znalazła schronienie w Knurowie. Jesteście hojni, wrażliwi i wspaniali!

Teraz czas na zmianę formuły pomagania na długodystansową i celowaną. Akcja tak jak ta nie skończy się szybko. Ukraińscy uchodźcy będą musieli urządzić sobie życie wśród nas na długie tygodnie i będą nas potrzebować. Nie nastawiajmy się już na spontaniczne gromadzenie rzeczy zawożonych na wschodnią granicę. Słuchajmy informacji konkretnych władz, instytucji, fundacji, które będą dokładnie wskazywać, co konkretnie trzeba zbierać i jaka pomoc jest potrzebna.  Wydaje się, że najwięcej sensu ma zasilanie kont profesjonalnych organizacji pomocowych środkami finansowymi. 

Ukraińskie doświadczenie totalnej wojny jest dla nas bolesnym memento, wymaga solidarności, jedności, wielkiej powagi! Heroicznej Ukrainie broniącej niepodległości swojej ziemi, walczącej o przynależność do wolnego świata zachodniego życzymy, aby jak najszybciej przyszło zwycięstwo, bezpieczeństwo i pokój!    

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021