Światowy Dzień Książki w naszej szkole

data: 23/04/2009 || autor: TD

zamknij

W rocznicę śmierci  Szekspira i Cervantesa, kiedy cały świat obchodzi Dzień Książki, klasa I c 1 przedstawiła swój mały projekt. Obejmował m.in. rozpisanie wśród uczniów ankiety, która pozwoliła wyłonić człowieka-książkę 2009 r.

Został nim uczeń II e Piotr Mikosz otrzymując 10 głosów. Kolejne miejsca zajęli uczniowie I c (Agata Ogonowska, Michał Cieślik) oraz uczeń II c (Łukasz Gołda). Wśród nauczycieli zwyciężyli Marta Cuber, Jolanta Kaźmierska i Andrzej Kołodziej (ex equo) oraz Grzegorz Cuber. Głosująca młodzież posługiwała się dość swobodnym kryterium wyboru, rozumiejąc przez “człowieka-książkę” kogoś, kto jest tradycyjnym molem książkowym, nie boi się wysypującego się z okładek kurzu, lubi grasujące między stronami pajączki i czyta przynajmniej 100 stron dziennie.
Zgodnie z tradycją zwycięzcy otrzymali czerwone róże.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021