Ranking szkół ponadgimnazjalnych

data: 30/01/2013 || autor: DG

zamknij

Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. I.J.Paderewskiego po raz pierwszy awansowało do Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłaszanego corocznie przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita.  W  XV Jubileuszowej edycji  Rankingu Szkoła została sklasyfikowana na 152 miejscu wśród 250 najlepszych techników w Polsce. Jednocześnie w rankingu techników województwa Śląskiego szkoła zajmuje wysokie 19. miejsce i jest to znaczący awans  w stosunku do ubiegłorocznej 55.pozycji.

Na tak wysoką pozycję Technikum Paderewskiego  wpłynęły wyniki egzaminów maturalnych zarówno w części obowiązkowej jak i dodatkowej, wyniki egzaminów zawodowych, osiągnięcia olimpijskie uczniów oraz opinia środowisk akademickich o przygotowaniu absolwentów szkoły do studiów wyższych.

Dyrektor szkoły Dorota Gumienny wzięła udział w uroczystej Gali Finałowej Rankingu, która odbyła się 10 stycznia 2013 w auli Politechniki Warszawskiej.

Technikum nr 1 kształci w zawodach: technik informatyk, technik ekonomista, technik spedytor, technik obsługi turystycznej.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021