Solidarna Szkoła

data: 02/06/2014 || autor: DG

zamknij

4 czerwca 1989 to data wyborów kontraktowych, które zakończyły się wielkim zwycięstwem Solidarności. Rozpoczęła się budowa demokratycznego, obywatelskiego systemu politycznego w Polsce i nastała era wolności gospodarczej, swobodnego przekraczania granic i prawa do posiadania własnych poglądów.

Jakkolwiek trudna okazała się owa wolność – w rocznicę tamtych wielkich wydarzeń włączamy się w obchody historycznego ćwierćwiecza.  Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w terenowej Grze Miejskiej Historia Pewnej Wolności, a jutro zabiorą głos w debacie poświęconej obaleniu systemu totalitarnego i czasom polskiej demokracji Rola Kobiet w Przestrzeni Wolności. Początek – jutro o 14,oo w budynku LO, wstęp wolny.

Organizatorem jest Fundacja im. Batorego, partnerami UTW oraz ZSZ nr 2 w Knurowie.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021