Oliwia Polok Finalistką Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

data: 28/03/2017 || autor: DG

zamknij

W piątek 24 marca 2017r. w Katowicach odbyły się zawody II stopnia XXV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, z których zwycięsko wyszła uczennica klasy IId naszego Liceum Oliwia Polok i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego zawodów, zaplanowanych na 25 – 27 maja 2017 r.

Oliwia podkreśla, że tytuł Finalistki jest ukoronowaniem wieloletniej pracy promującej zdrowy styl życia, wielu godzin spędzonych na studiowaniu literatury akademickiej poświęconych zdrowiu, wielu startów w zawodach i konkursach z zakresu wiedzy i umiejętności prozdrowotnych.

Opiekunem merytorycznym i organizacyjnym olimpijskich zmagań Oliwii jest p. Aleksandra Surdel, niestrudzona promotorka wartości czerwonokrzyskich w naszej szkole i w regionie.

Finaliści w kategorii ponadgimnazjalnej po raz kolejny powalczą o indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. A w tegorocznej edycji Olimpiady na wszystkich etapach konkursu wzięło udział 34 000 uczniów, do finału dostały się 32 osoby. Od 2002 r. w Olimpiadzie wzięło udział prawie 450 000 uczniów. Uczniowie naszej szkoły zdobywają tytuł finalisty po raz trzeci: Tomasz Hildebrandt 2004, Wioletta Górka 2012 oraz Oliwia Polok 2017.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021