Bieganie w Mittelsachsen

data: 14/05/2018 || autor: DG

zamknij
Już po raz 9. reprezentanci Powiatu Gliwickiego uczestniczyli w Biegu Powiatowym organizowanym w partnerskim Powiecie Mittelsachsen, w Niemczech. Tym razem nasza sztafeta  młodzieżowa wróciła obwieszona medalami!

Bieg Powiatowy u naszych niemieckich przyjaciół miał 28 kwietnia swoją 26. edycję. Co roku w innej miejscowości Powiatu Mittelsachsen biegacze w każdym wieku mierzą się w sportowej rywalizacji. Tym razem trasy biegu o długości 5,6 km, 3,5 km oraz 1,8 km przebiegały przez malowniczą miejscowość Cämmerswalde, która położona jest w górach Rudawach. Choć szlaki, którymi biegli zawodnicy nie należały do najłatwiejszych ze względu na ukształtowanie terenu, nie stanowiły najmniejszego problemu dla naszych biegaczy.

Wiele emocji, radości i powodów do dumy dostarczyła  drużyna młodzieżowa Powiatu Gliwickiego. W jej skład wchodzili m.in. uczniowie  Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego: Patryk Grzegorzyca, Bartłomiej Małecki i Aleksander Bralich.  Sztafeta stawała na podium aż trzy razy, zajmując kolejno III miejsce w klasyfikacji ogólnej, II miejsce w klasyfikacji gości oraz zdobywając złoto w klasyfikacji sztafet młodzieżowych!

Tradycyjnie, następnego dnia po Biegu odbyła się wycieczka po okolicy. W trakcie objazdu uczestnicy mogli podziwiać przepiękne widoki na Góry Rudawy, zwiedzić Muzeum Dziadka do Orzechów (w którym znajduje się prawie 6000 eksponatów, począwszy od 10-metrowego kolosa, skończywszy na miniaturze o wymiarze 4,9 mm) oraz przejść przez zaporę na rzece Flöha.

– Biorąc udział w tym wspaniałym wydarzeniu sportowym, gdzie dobra zabawa wysuwa się na pierwszy plan przed sportową rywalizacją, możemy zaobserwować, jak nasze partnerstwo żyje, a ludzi, których dzielą kilometry i nieraz bariera językowa, jednoczy wspólna pasja: bieganie – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021