Matura 60 lat temu i…dziś

data: 14/05/2018 || autor: DG

zamknij

Pierwsze egzaminy maturalne w knurowskim Liceum Ogólnokształcącym odbyły się dokładnie 60 lat temu. Wykaz absolwentów szkoły w roku szkolnym 1957/58 to 22 nazwiska; wśród nich mieszkańcy naszego miasta, których zasługą jest znaczący wkład w jego rozwój. Tak zostaliśmy “kuźnią kadr” Knurowa i okolicznych miejscowości, w której swoją maturę zdali przyszli lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, dziennikarze, artyści, urzędnicy…  Kopia pierwszego świadectwa dojrzałości, które zostało wydane w naszej szkole to jedna z cenniejszych pamiątek, jakie przechowujemy. Stało się ono przepustką na studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Natomiast kronikarska ręka pierwszej Dyrektor, P. Zuzanny Matuszek odnotowuje wówczas: I wreszcie matura – przesłoniła ona wszystkie inne wydarzenia szkolne.(…) Egzamin przebiegał w spokojnej i miłej atmosferze. Młodzież “wytrzymała nerwowo”. 

Aktualnie – jak co roku o tej porze – trwają egzaminy maturalne 97 abiturientów I Liceum Ogólnokształcącego i 75 abiturientów Technikum nr 1. Po obowiązkowych egzaminach pisemnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczęły się matury ustne oraz egzaminy z wybranych przez maturzystów przedmiotów rozszerzonych. Towarzyszą im skupienie, powaga, wszelka życzliwość i powszechne “trzymanie kciuków” za jak najlepsze wyniki (poznamy je dopiero 3 lipca 2018r.) i powodzenie na starcie w dorosłość!

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021