cierpliwej Wielkanocy!

data: 09/04/2020 || autor: DG

zamknij

Nie zobaczymy się w szkolnych budynkach co najmniej do 26 kwietnia 2020r.  Egzaminy maturalne zostają przełożone na inny, nieznany jeszcze termin. Po przerwie świątecznej, od środy 15 kwietnia kontynuujemy nauczanie zdalne – z użyciem technik i zasad, które już dobrze poznaliście. 

Na tę dziwną Wielkanoc potrzebujemy wytrwałości, cierpliwości i dyscypliny. Potrzebujemy też odpoczynku od e-learningu, platform, komunikatorów, ekranów, sygnałów, terminów odesłania, adresów mailowych, linków, haseł i kodów dostępu. 

Noblistka Olga Tokarczuk mówi do nas, że wirus…

 …pokazał nam, że nasza gorączkowa ruchliwość zagraża światu. I przywołał to samo pytanie, które rzadko mieliśmy odwagę sobie zadać: Czego właściwie szukamy?
Lęk przed chorobą zawrócił więc nas z zapętlonej drogi i z konieczności przypomniał o istnieniu gniazd, z których pochodzimy i w których czujemy się bezpiecznie. I nawet gdyśmy byli, nie wiem jak wielkimi podróżnikami, to w sytuacji takiej, jak ta, zawsze będziemy przeć do jakiegoś domu
.

Życzę zdrowia i dobrego świątecznego czasu Wam, drodzy uczniowie i Waszym najbliższym, nauczycielom i pracownikom szkoły, a także pracownikom wszystkich instytucji i organizacji, z którymi współpracujemy!

Dorota Gumienny, dyrektor ZSIJP

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021