Weekendowe bieganie w Niemczech

data: 10/05/2022 || autor: DG

zamknij

Reprezentanci szkoły: Szymon Kowalczyk III S oraz Daniel Palarz I Tl spędzili miniony długi weekend reprezentując Powiat Gliwicki na zawodach biegowych w Niemczech.

W tym roku w biegu sztafetowym organizowanym przez nasz partnerski Powiat Mittelsachsen sklasyfikowanych zostało 30 sztafet, więc tym większe gratulacje należą się młodym biegaczom z Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie a także z Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, którzy zajęli 3. miejsce. Dodatkowo Szymon indywidualnie zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz 14. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Daniel zajął 14.miejsce w swojej kategorii wiekowej, biegnąc na dystansi 5,5 km!

Pobyt w Niemczech był okazją do spotkania się młodzieży z rówieśnikami z naszych zaprzyjaźnionych  powiatów – nie tylko Mittelsachsen, ale i Calw, który jest partnerskim powiatem zarówno Powiatu Mittelsachsen, ale i Powiatu Gliwickiego.

Zawodników przygotowała prof. Mirosława Cypruch. Gratulujemy!