Święto Pi

data: 19/03/2015 || autor: M.Popowska

zamknij

W piątek, 13 marca 2015 obchodziliśmy Święto Pi. Data została wybrana nieprzypadkowo – to dzień roboczy najbliższy 14 marca, w notacji amerykańskiej 3/14. Z tej okazji uczniowie klasy IIc (ścisłej) oraz IId (przyrodniczo-medycznej) brali udział w IX Festiwal Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, zorganizowany na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat „Wielkie Twierdzenie Fermata”. Klasa przyrodniczo-medyczna zwiedziła Wydział Chemiczny i uczestniczyła w pokazach chemicznych. Każdy z uczniów znalazł coś atrakcyjnego dla siebie zarówno pasjonat, jak i ten, kto dopiero odkrywa urok nauk ścisłych. Uczniowie chętnie brali udział w grach i zabawach logicznych, a wygrane pieniądze słodko smakowały w uczelnianej kawiarence.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021