Podsumowanie Erasmus Plus-2019

data: 07/12/2018 || autor: DG

zamknij

Upalna Andaluzja po raz kolejny gościła młodzież z Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. I.J.Paderewskiego. Po stażach zawodowych w Ubedzie, Granadzie i  Cordobie po raz drugi wybraliśmy się do Sevilli. W tegorocznych lipcowych praktykach uczestniczyło 32 uczniów, kształcących się w 4 zawodach: technik obsługi turystycznej, logistyk, ekonomista i informatyk. Młodzież zdobywała szlify zawodowe, poznawała język hiszpański, bogatą kulturę Półwyspu Iberyjskiego, hiszpańską kuchnię i życzliwych Hiszpanów. Odpoczynek zapewniały wspaniałe śródziemnomorskie plaże oraz krajobrazy i zabytki Hiszpanii, Portugalii i brytyjskiego Gibraltaru.

W czwartek 6 grudnia na spotkaniu poświęconym tegorocznemu Erasmusowi Plus uczestnicy podsumowali efekty wyjazdu, zdobyte kompetencje i umiejętności, opisane w zdobytych Europassach.  

Koordynatorem tegorocznej Paderkowej edycji Erasmusa Plus jest p. Iwona Szczygieł we współpracy z p. Jolantą Witek, na wyjeździe towarzyszyła młodzieży anglistka p. Beata Hulak. Partnerem hiszpańskim jest firma Euromind i jej szefowa, p. Amelia Wójcik. 

Łącznie z programu Erasmus Plus na praktyki zawodowe wyjechało do Hiszpanii już 112 uczniów Technikum nr 1 pod opieką 12 nauczycieli.

«
»
sdfsdfsdf

26/02/2021

wazne

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych – STACJONARNIE!

22/01/2019

wazne

Ranking Perspektyw – Srebrna Szkoła i Brązowa Szkoła 2021